Остеоартрит

Остеоартрит – це запалення у хрящі та синовії, що призводить до дегенеративних процесів і поступової втрати суглобової структури. Це найпоширеніший вид артриту.
Найчастіше він вражає такі суглоби:
- колінний
- тазостегновий
- міжхребцеві суглоби у шийному та поясничному відділі
- плечовий
- ліктьовий
- дрібні суглоби у пальцях
Фактори виникнення остеоартриту поділяються на первинні та вторинні.
У першому випадку йдеться про генетичні причини, спадковість дуже часто зумовлює захворювання.
Вторинний тип остеоартриту – це коли хвороба є наслідком інтенсивних фізичних навантажень (найчастіше зустрічається у спортсменів та спортсменок).
Та із зростанням використання техніки (планшетів, смартфонів, клавіатури) виросла статистика, так малорухливий спосіб життя сприяє розвитку захворювання.
Інші причини виникнення остеоартриту: зайва вага, травми коліна, які не були повністю вилікувані, вік (більше 40), цукровий діабет, варикоз, клімакс, плоскостопість. Також часто проявляється остеоартрит інфекційного походження.
Для остеоартриту симптоми характерні такі:
- біль у суглобах, який зумовлюють інтенсивні фізичні навантаження
- обмежений рух
- хрускіт
- скутість суглобів навіть під час відпочинку
- припухлість і набряк в зоні ураженого суглоба
- ниючий біль
- місцеве збільшення температури, почервоніння.
Остеоартрит – це захворювання, яке лікують із ціллю зменшення больових відчуттів та відновлення функціональності ураженого суглоба. Для лікування остеоартриту застосовують такі методи:
- Фізичні вправи, які допомагають знизити біль – фізіотерапія, електромагнітна імпульсна терапія.
- Корекція харчування, щоб зменшити вагу.
- Фармакологічні засоби – ліки від болю та ті, що зменшують запальний процес (антибіотики, протизапальні, протинабрякові препарати).
Профілактика
Для того, щоб уникнути розвитку цього захворювання потрібно контролювати вагу, уникайте важких силових навантажень під час спортивних занять, проте не відмовляйтесь від спорту – дуже важливо зберігати активність суглобів та їхню функціональність.
Важливо підтримувати водний баланс – він впливає на функціонування суглобів та усі системи органів загалом. У старшому віці рекомендовано дозувати використання планшетів та мобільних телефонів, клавіатури та миші, натомість варто приділяти час прогулянкам та активності.