Хвороба Бєхтєрєва

Анкілозуючий Спондилоартрит (хвороба Бєхтєрєва) – системне запальне захворювання суглобів та хребта, що в першу чергу вражає крижово-клубові суглоби, кульшові суглоби, суглоби хребта, фіброзні кільця й зв’язки хребта, що в свою чергу призводить до їх анкілозу (зрощень кісток). Залучає до запального процесу суглоби іншої локалізації, внутрішні органів, нервову систему.
На сьогоднішній день досі не встановлено точних причин виникнення даного захворювання, але такі фактори риску як: спадковість, захворювання вірусними інфекціями, стреси та травми хребта.
Як правило початок захворювання спостерігається у віці 20-40 років, після 40 років розвиток захворювання є радше винятком.
Протягом прогресування захворювання відбувається посилення больового синдрому, зменшується рухливість, з’являється скутість, порушується ходьба. Характерною ознакою даної хвороби є зменшення інтенсивності болю після фізичної активності. Також до інших симптомів відносить погіршення зору, біль при кашлі та диханні, фіброз верхніх частин легень, виразка шлунку або кишківника, постійне відчуття втоми, втрати ваги.
Лікування анкілозуючого спондилоартриту є комплексним, складається з медикаментозного лікування, кінезотерапії та фізичної реабілітації. Лікування повинно бути комплексно підібраним та систематичним.
Профілактика
Важливе місце у профілактиці анкілозуючого спондилоартриту займає профілактика деформації хребта. Постіль на який спить ховорий повинна бути досить жосткою, подушку краще взагалі забрати а згодом замінити її на тонку подушку чи валик, спати хворий повинен у положенні на спині або на животі. Для запобігання прогресуванню хвороби потрібно систематично займатись фізичною активністю та дихальними техніками.
Лікування Анкілозуючого Спондилоартриту у нашому медичному центрі здійснюється під контролем лікарів, за допомогою фізичної реабілітації (кінезотерапія, лікування на системі Редкорд, індивідуальні вправи які потрібно виконувати вдома)