Біль в попереку

Майже кожна людина хоча б раз в житті відчувала дискомфорт чи біль в поперековому відділі хребта. Болем у попереку вважається біль у нижній ділянці спини. Дані відчуття виникають через умовно надмірне навантаження на поперек, сидячи, стоячи чи навіть лежачи на животі та спині. Інтенсивність болю залежить від складності захворювання та від структур які дегенеративно уражені, перенавантажені чи спазмовані.
Типи болю в попереку
- Якщо м’язи попереку втомлені найчастіше біль ниючого характеру.
- Якщо дегенеративні змінені міжхребцеві суглоби та міжхребцеві диски біль буде ниюча, тупа або навіть гостра, і може посилюватись від певних положень тіла.
- Якщо виникло здавлення або запалення нервових корінців біль буде різка, прострілююча, гостра і може іррадіювати в сідниці, пах, стегно, коліно та стопи, в найскладніших випадках навіть відбувається затерпання якоїсь частини нижньої кінцівки, парези.
Визначення типу болю має велике значення у виборі тактики лікування болю в попереку, оскільки при однакових діагнозах важкість перебігу патології різна. Розрізнити їх зможе тільки кваліфікований лікар з допомогою додаткових методів обстеження: рентгенографія, КТ, МРТ та різних специфічних аналізів крові.
Найчастіші захворювання при болі в попереку:
- Остеохондроз;
- міжхребцева кила;
- протрузія;
- деформуючий спондилоартроз;
- лістези (зміщення хребців);
- сакроїлеїт;
- Хвороба Бєхтєрєва;
- синдром Рейтера;
- радикуліти;
Якщо ви відчуваєте біль в попереку більше ніж три дні, рекомендуємо звернутись до лікаря, задля вчасного обстеження та лікування. При вчасному зверненні можна запобігти розвитку серйозних патологій.