Артроз

Артроз – це хронічне захворювання суглобів, що виникає внаслідок порушення обміну речовин, перенавантаження призводить до дегенеративно-дистрофічних змін у структурі суглоба. В результаті відбувається руйнування хрящів та зміни в кістках. Перші ознаки артрозу помітні вже у віці 40-45 років, а вже в 65 від нього страждають 85% людей.
В залежності від зони ураження виділяють:
- Гонартроз – артроз колінного суглоба
- Коксартроз – захворювання в кульшовому суглобі
- Спондилоартроз – ураження хребта
- Артроз інших суглобів.
Захворювання виникає незалежно від статі, на це впливає: спосіб життя, професія, харчування та генетичні особливості.
Артроз це хвороба, яку зумовлює чимало факторів: вік, тривалі навантаження (професійний спорт), травми, перенесені хірургічні втручання, зайва вага, важка фізична робота із вантажами, порушення в ендокринній системі, спадковість, автоімунні захворювання, переохолодження.
Артроз поділяється на первинний, що розвивається у здоровому суглобі, та вторинний, що розвивається у вже деформованому суглобі після травми, інфекційних процесів тощо.
Артроз має такі симптоми: хрускіт у суглобах, температура (може бути і не бути), біль наростає поступово, рухливість – обмежується, додається метеозалежність, біль в спокої; атрофія м’язів поруч із суглобом, та деформація.
Артроз класифікують за ступенями важкості:
- І ступінь: відчутний дискомфорт під час навантаженнях, але після відпочинку він минає.
- ІІ ступінь: біль посилюється та відчутна навіть без навантажень, під час ходьби. З’являється скутість, обмеженість у рухах.
- ІІІ ступінь: біль інтенсивний навіть у стані спокою, рух максимально обмежений.
- ІV ступінь: суглоб повністю знищений. У таких випадках проводиться операція по заміні суглобів.
При артрозі лікування може відбуватись хірургічним шляхом, медикаментозно (внутрішно-суглобові ін’єкції, паравертебральні блокади), та фізіотерапевтичної терапії. Найкращі результати в останньому випадку гарантує кінезотерапія (для зміцнення м’язів, які оточують уражений суглоб, відновлення рухової активності), лікувальний масаж, декомпресійна терапія, Ударно-хвильова терапія, магнітотерапія, хондропротектори, PRP-терапія, ін’єкції гіалуроновою кислотою, ін’єкції стероїднии препаратами. Але найкраще проводити комплексне лікування.
Профілактика
Щоб уникнути або уповільнити розвиток артрозу варто регулярно займатись спортом, позбутись шкідливих звичок та збалансувати харчування (варто збагачувати його флавоноїдами). У старшому віці краще уникати різких рухів та надмірних навантажень. Також варто обирати зручне взуття.
Лікування в клініці реабілітації «Основа»
Фахівці клінки пропонують сучасні методи лікування артрозів:
- декомпресійна терапія
- методика Neurac (Норвегія)
- лікувальний масаж
- кінезотейпування
- ударно-хвильова терапія
- PRP терапія
Усі заняття відбуваються під наглядом реабілітолога.